BANNER SON 4 

İLKYARDIM ÖĞRENDİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığı ile T.C. Adalet Bakanlığı Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı arasında eski hükümlülerin acil yardım konusunda bilgi eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamak ve eski hükümlülerin sosyalleşebilmesine yardımcı olmak için imzalanan “İlkyardım Kursu Projesi”nin sertifika töreni Kızılay şube Başkanlığı konferans salonunda gerçekleşti.

Törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan, Cumhuriyet Savcısı Korhan Sert, Baro Başkanı Ali Arslan, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer, Denetimli Serbestlik Müdürü Nurullah Menteşe, Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal, Türk Kızılayı Manisa Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Manisa Kadın Kolları ile sertifika almaya hak kazanan denetimli serbestlikten yararlanan hükümlü ve denetim serbestlik personeli katıldı.

İlk etabı 10-11 Ekim 2016 (20 katılımcı) ikinci etabı 12-13 Nisan 2017 (20 katılımcı) tarihlerinde gerçekleşen, Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi Eğiticileri tarafından 16 saatlik Temel İlkyardım Eğitimi alan ve başarılı olan katılımcılara 3 yıl geçerliliği olan Avrupa’da da geçerli ilkyardım sertifikaları ve kimlikleri törende kendilerine verildi.

Törende konuşma yapan Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman “Tam Bir Yıl Önce Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ile imzaladığımız “İlkyardım Kursu Projesi”nin bugün sizlerin de teşrifi ile sertifika törenini gerçekleştirmekten onur ve gurur duymaktayım. Bildiğiniz üzere ilkyardım Profesyonel yardım ekipleri gelene kadar hasta ve yaralı kişiye ani olarak yapılan yardımdır.  Yaşamımız boyunca ilkyardımı gerektiren durumlarla her zaman karşılaşabiliriz. Proje kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere acil yardım hakkında eğitim vererek sosyal hayata dâhil olmalarına vesile olmaya çalıştık.” dedi.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses