BANNER SON 4 

2 El 1 Okul - Manisa'dan Van'a

Yaptığı yardım faaliyetleri ile ülkemizin ve dünyanın önde gelen sivil toplum örgütlerinden biri olan Türk Kızılayı kurulduğu 1868 yılından beri milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmeden insan ıstırabını dindirmek için büyük çaba sarf ederken gönüllülerinden aldığı güç ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

2 EL 1 OKUL PROJESİ kapsamında doğu-batı kardeşliği temalı bir projeyi gerçekleştirmek için Türk Kızılayı Manisa Şubesinin gönüllü gençlerinden oluşan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Türk Kızılayı Topluluğu üyeleri Van ili Edremit ilçesi Ayazpınar Köyü’ndeki Ayazpınar İlkokulu’nu ziyaret ettiler. Proje kapsamında okulun kırtasiye malzemelerini, ayakkabı, kıyafet ve sıra örtüsü ihtiyaçlarını karşılayan MCBÜ Türk Kızılayı gönüllüleri aynı zamanda spor malzemesi ve oyuncak, kitap ve kitaplık ihtiyaçlarını kendileri karşılayarak okulda bir kütüphane oluşturdular. Okul duvarlarına çocukların ilgisini çekecek çizgi film karakterleri ve duvar süsleri çizerek boyama işlerini yaptılar. Çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak çocukların mutluluğunu paylaştılar.

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal KAHRAMAN projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Türk Kızılayı’nın tanıtımında ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde bize her zaman destek olan gönüllü öğrencilerimize, Celal Bayar Üniversitesine çok teşekkür ediyorum, ayrıca gönüllülerimizle gurur duyuyorum” dedi.

Manisa CBÜ Türk Kızılayı Topluluğu danışman hocası Yard. Doç. Dr. Beran GÜLÇİÇEK TOLUN “ Yıl boyu derslerinden, sosyal hayatlarından ödün vererek Türk Kızılayı’nın amaçları doğrultusunda yardım faaliyetlerini birlikte sürdürdüğümüz gönüllü öğrencilerimizle bu kez de Van’da Ayazpınar İlkokulu’ndayız. Başta gönüllü öğrencilerimiz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü ve projelerimizi birlikte yürüttüğümüz Manisa Türk Kızılayı Şubesi olmak üzere projemizi destekleyen herkese, Van Emniyet Müdürlüğüne ve görev yaptıkları okul için bir şeyler yapmak isteyen ve bize ulaşan öğretmenlerimize, bu projemizden haberi olup topluluğumuzun üyesi olmadığı   halde Van’a götürmemiz için bize malzeme getiren duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyor, projemizin herkese örnek olmasını ve yeni projeler ile bizim gibi başkalarının da bu tür faaliyetlerde bulunmasını diliyorum dedi.

Ayazpınar İlkokulu öğretmenleri de okullarına olan bu destekten memnun olduklarını belirterek öğrenciler ve velileri adına Türk Kızılayı’na ve Manisa Celal Bayar Üniversitesine teşekkür ediyoruz” dediler.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses